UUS FILM - "HIITE LUMMUSES"ÜHEKSAVÄGISED (2010)PÕDRA KUNINGRIIK (2007)EESTI KOTKA-AABITS (2005)SUNDASUNIK (2004)PESUPÄEV ehk VÄIKE LINNUAABITS (2002)TERRA SILVESTRIS (2002)ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Üheksavägised (2010)

PÕDRA KUNINGRIIK (2007)

EESTI KOTKA-AABITS (2005)

SUNDASUNIK (2004)

Pesupäev ehk väike linnuaabits (2002)

TERRA SILVESTRIS (2002)

ÖÖBIKU SALADUS (2000)

Auhinnad

ENSV teeneline kunstitegelane (1987), ENSV riiklik preemia (1987), ENSV TA K. E. von Baeri mälestusmedal (1984), Eesti Suur Looduskaitse märk (1984), E. Kumari nimeline Looduskaitse preemia (1991), Eesti Kultuurkapitali elutöö preemia (1996), Eesti Vabariigi neljanda järgu valgetähe orden (2000), Tallinna Pedagoogikaülikooli teenetemedali laureaat, Eesti Entsüklopeedia ja teiste asutuste poolt korraldatud avalikul konkursil valitud EV sajandi saja suurkuju hulka, Eesti Vabariigi riiklik kultuuri elutööpreemia (2008).

Auhinnatud filmid:

"Okaslinnus", loodusfilm, 1971

Peaauhind üleliidulisel filmifestivalil, Tbilisi 1972

"Linnutee tuuled", dokumentaalfilm, täispikk, 1977, operaator-lavastaja
Hõbemedal etnograafiliste filmide festivalil USA-s

"Neli sammu", dokumentaalfilm, 1978
Eriauhind kujutava kunsti filmide festivalil Jaapanis

"Aranei", loodusfilm, 1978

I auhind operaatoritöö eest populaarteaduslikus filmis Eesti NSV I filmifestivalil, Tallinn 1980

"Tavaline rästik", loodusfilm, 1978

Eesti NSV Metsamajanduse ja Looduskaitse ministeeriumi auhind, Tallinn 1979
Zürii diplom VIII üleliidulisel telefilmide festivalil, Bakuu 1979
Peaauhind parimale populaarteaduslikule filmile Nõukogude Eesti I filmifestivalil, Tallinn 1980 Vaatajate (teadlased) preemia („Liivakell“) ja diplom I üleliidulisel teadusfilmide festivalil, Puštšino 1982

"Laanetaguse suvi", mängufilm, täipikk, 1979

„Suur Hammasratas“ ja Eesti NSV Metsamajanduse ja Looduskaitse Ministeeriumi eriauhind TPI III filmifestivalil, Tallinn 1980

"Ühe armastuse lugu", loodusfilm, 1981

Peaauhind üleliidulisel teadusfilmide festivalil, Puštšino 1982
Auhind populaarteadusliku filmi parima režii ja opraatoritöö eest Nõukogude Eesti II filmifestivalil, Tallinn 1983
"Nõialoom", loodusfilm, 1981

"Väike hammasratas" TPI V filmifestivalil, Tallinn 1982
Auhind parima populaarteadusliku filmi režii ja operaatoritöö Nõukogude Eesti II filmifestivalil, Tallinn 1983
NSVL Teaduste Akadeemia Geograafia Seltsi presidendi auhind I üleliidulisel loodusfilmide festivalil "Helesinine planeet", Leningrad 1987

"Sookured", loodusfilm, 1982

Peaauhind parimale populaarteaduslikule filmile parima režii- ja operaartoritöö eest Nõukogude Eesti II filmifestivalil, Tallinn 1983
Tunnistatud maailma üheks 12 parimaks teadusfilmiks Ülemaailmse Teadusfilmide Assotsiatsiooni aastakongressi ajal toimunud teadusfilmide festivalil, Madrid 1983.

"Varjuelu", loodusfilm, 1985

Festivali auhind ja preemia parima operaatoritöö eest populaarteadusliku filmi loomisel Nõukogude Eesti III filmifestivalil, Tallinn, Viljandi 1986

"Elulõim", loodusfilm, täispikk, 1986

Žürii diplom XII üleliidulisel telefilmide festivalil, Minsk 1987

"See tüütu herilane", loodusfilm, 1987

Žürii eripreemia tehnilise ja esteetilise kvaliteedi eest IV rahvusvahelisel teadusfilmide festivalil, Prantsusmaa, Palaiseau 1988

"Ilmalind", loodusfilm, 1989

Parima populaarteaduslike filmide autori preemia Rein Maranile ja eripreemiad Urmas Sisaskile muusika ning Tõnu Talpsepale operaatoritöö eest Eesti IV filmifestivalil, Narva 1990

"Ööbiku saladus", loodusfilm 2000

TPÜ 2000. aasta parim kunstialane projekt

"Pesupäev ehk väike linnuaabits", loodusfilm, 2002

Grand Prix rahvusvahelisel festivalil “Ekofilm”, Minsk 2004

"Eesti kotkad", loodusfilm, 2007

Läänemaa keskkonnateenistuse eriauhind Matsalu V rahvusvahelisel loodusfilmide festivalil

"Põdra kuningriik", loodusfilm, 2008

Lääne maavalitsuse eriauhind Matsalu VI rahvusvahelisel loodusfilmide festivalil